Jak wygląda sesja portretowa- wszystko co powinniście wiedzieć.

Jeśli zastanawiacie się nad tym jak wygląda sesja portretowa z Annabella Photography to ten post jest właśnie dla Was. Spróbuję odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych mi pytań, oczywiście tak by w jak najprostszy i najkrótszy sposób rozwiać Wasze wątpliwości.

Sesja zapłacona, termin zabookowany, umowa podpisana i co dalej?

Zawsze potwierdzam termin sesji na kilka dni przed, piszę do Was maila, lub jeśli wolicie dzwonię i ostatecznie potwierdzam miejsce i czas spotkania. Jeśli okazuję się, że niestety pogoda nie będzie przyjazna, to próbujemy wspólnie przełożyć termin na najbliższy wolny.

W dniu sesji zawsze staram się być kilka minut wcześniej na miejscu, wysyłam sms, że już jestem i czekam. Jestem zawsze z Wami w kontakcie:)

Jak wygląda sama sesja?

Jedyne co tak naprawdę oczekuję od Was podczas sesji to bycie 100% stress free. Wasze nastawienie jest najważniejsze i oczywiście dobra komunikacja. Jeśli tego dnia dzieci są bardziej ‘‘wymagające’’ lubię to wiedzieć, jeśli z jakiegoś powodu nie czujecie się komfortowo, proszę mówcie.

Co z pozowaniem? Kompletnie nie wiem co mam robić przed aparatem, jak się ustawić?

Przede wszystkim unikajmy sztuczności. Najpiękniejsze zdjęcia to te naturalne, zawsze. Bądzice blisko siebie, starajcie się nie myślec o obecności fotografa i skupcie się raczej na emocjach niż na wymuszonych pozach. Nie warto być również zbyt krytycznym dla siebie.

Zajmę się całą resztą - tym by było pięknie.

Podczas sesji udzielam wiele wskazówek i robię tyle przerw ile potrzeba. Często sesja ze mną to spacer po parku, niedzielne popołudnie z rodziną.

Jak długo trwa sesja?

Zwykle jest to ok 1-1,5 godziny, jeśli trzeba to dłużej, wszystko zależy od Was i od dobrego światła. Jeśli spotykamy się o zachodzie słońca to ten czas jest rzeczywiście ograniczony, dlatego zawsze umawiam się trochę wcześniej na taką sesją i omawiam wszystkie szczegóły jeszcze przed.

Co mam ubrać na sesję?

Wybór odpowiedniego stroju na sesję może być wyzwaniem, dlatego też przygotowałam dla Was krótki Poradnik.

Makijaż? Na co zwrócić uwagę?

Matowo, naturalnie, bez dużych kresek pod oczami i perłowych cienie. Podkreślamy raczej usta niż oczy.

Zdarzały mi się kobiece sesje w lesie, w lecie, kiedy makijaż spływał po twarzy a pięknie wymalowane oczy robiły się dwoma czarnymi dziurami. Jeśli chodzi o makijaż zasada mniej znaczy więcej zdecydowanie.

Co jeśli moje dzieci nie będą chciały współpracować?

Jeśli Wasze dziecko nie lubi aparatu, jest nieśmiałe, albo bardzo energiczne pamiętajcie, że to tylko dzieci i nawet jeśli nie uda się takiego brzdąca utrzymać w miejscu ani na chwilę, pozwólcie mi to uwiecznić dla Was. Jeśli biega, lub nie chce spojrzeć w kamerę nie jest to dla mnie problemem. Pamiętajmy, że zależy nam na naturalnych zdjęciach a nie na sztucznych, wyuczonych uśmiechach.

Warto na sesję z udziałem dzieci zabrać ulubioną zabawkę, książęczkę, kocyk. Cukierki i wszelkiego typu słodkości w celu przekupienia małego szkraba, są dobre jako nagorda po sesji.

Czy możemy na sesję zabrać naszego pieska?

Tak, oczywiście, każdy czlonek rodziny jest mile widziany!

Chciałabym spotkać się na sesji domowej? Czy fotografuje Pani w domach/mieszkaniach?

Sesje domowe nie różnią się tak naprawdę niczym od sesji w plenerze. Moją jedyną obawą jest zazwyczaj brak światła . Jeśli planujecie sesję tego typu na pewno zadam Wam przed sesję kilka pytań odnośnie oświetlenia i ustawienia mieszkania. Zadam pytania o kolorystyke i wielkość miejsca.

Co po sesji? Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Zdjęcia są zwykle gotowe ok 3 tygodnie po sesji i udostępnione w Waszej prywatnej galerii online, gdzie możecie dokonać wyboru zdjęć i zamówić odbitki bądź produkty.

Więcęj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie tutaj.