Co ubrać na plenerową sesję zdjęciową.

Jestem pewna, że wybór odpowiedniego stroju na sesję w plenerze może stanowić niemałe wyzwanie.

Często pytacie mnie o to przed sesją, wysyłacie zdjęcia swojej szafy, lub linki do stylizacji znalezionych na pinterest, tak dla inspiracji.

Pytacie jakie kolory są najlepsze, czy warto założyć to czy tamto, jak dobrać dodatki i czy będziecie dobrze w czymś wyglądać.

 
Co ubrać na sesję plenerową Annabella Photography portrait i lifestyle fotograf Nysa.jpg
 
Letnia Sesja Portretowa na wsi Fotograf Nysa (7).jpg
Stylizowana Sesja Ślubna w zimowym lesie AnnabellaPhotography, Fotograf ślubny Nysa (23).jpg

Poniżej zebrałam kilka moich rad, których udzielam klientom przed sesją.

Gotowi na krótki kurs tego co lubi aparat fotografa?

Co ubrać na plenerową sesję zdjęciową.

  1. Pamiętaj o wygodzie. Dobierz strój do miejsca, w którym ma odbyć się sesja. Pomyśl o wygodnych butach, dobranych do pory roku i miejsca pleneru. Nie ma nic gorszego niż zabłocone szpilki w środku lasu czy łąki, których i tak prawie wcale nie widać na zdjęciach. Ubiór na sesję ma być również wygodny. Rozumiem, że sesja z fotografem może byc dobrym pretekstem to zakupów, pamiętajmy jednak o wygodzie, ubiorze, który zapewni Wam swobodę ruchów i będzie pasował do pory roku. Letnie zwiewne sukienki są przepiękne, ale zmarzźluchom nie polecam takiego ubioru w środku zimy.

  2. Pamiętaj o neutralnych, naturalnych kolorach. Aparat nie lubi krzykliwych, neonowych barw. Stonowana, neutralna paleta zdecydowanie lepiej sprawdzi się w plenerze, z dużym nasycieniem w zieleniach i brązach. Akcenty kolorystyczne, tylko jeśli chodzi o dodatki, i tutaj równie unikamy neonów. Bardzo lubię biel i pastele - pieknie odbijają cienie na twarzach i pozwolają skupić się na emocjach na zdjęciu. Nie polecam jednak jednego koloru w ubiorze. Sesja rodzinna na biało to z punktu widzenia mamy nie jest równieź dobry pomysł.

  3. Unikaj dużych geometrycznych wzorów i napisów. Odpada tutaj sukieneczka Disneya i koszulki superbohaterów. Jeśli już, to drobne kropki lub desenie typu łączki. Kobiety pięknie wyglądają w boho sukienkach tego typu.

  4. Pamiętaj o jednej palecie kolorystycznej gdy dobierasz strój dla całej rodziny. Białe koszulki i niebieskie dzinsy nie są czymś złym. Tak jest chyba najprościej, chociaż trochę nudno. Pomyśl o kolorach, które będą pasować do Waszych wnętrz domowych, ściany, na której powiesilibyście zdjęcie rodzinne. Weź pod uwagę porę roku i miejsce pleneru i to co Wam będzie najzwyczajnie pasować najlepiej.

  5. Pamiętaj, że klasyka jest zawsze w modzie.

  6. Nie zapomnij o dodatkach. Te małe, wydawać by się mogło drobiazgi, mogą wykreować nierzadko wyjątkowy wygląd. Kolczyki, korale, kapelusz, szal, apaszka, odpowiednio kolorystycznie dobrane do Waszego ubioru będą stanowić piekny akcent. Co najważniejsze, zawsze możecie je szybko zdjąć i zamienić na coś innego.

Moje zawsze ulubione to kobiece, długie, zwiewne sukienki, kapelusze, wełniane szale, ciepłe swetry w zimie, falbanki, sukienki boho w lecie, wzorki łączki, szelki u chłopców.

Ma być klasycznie, na luzie, wygodnie, neutralnie i trochę vintage.

Więcęj inspiracji znajdziecie na Annabella Pinterest. Zapraszam również do obejrzenia mojego Portfolio.

I przykładowe palety kolorystyczne, które będą pasowały do każdej pory roku.

Co ubrac na sesje zdjeciowa palety kolorow Annabella Photography.jpg